מדוע רצוי לערוך הסכמי ממון


לרוב בשלב תחילת הזוגיות, חילוקי דעות, בין בני הזוג על רכוש וממון, אינם נראים באופק. אף עם עולה בדעתו של אחד הצדדים קצה של ספק, הקל שבקלים, לרוב הינו ישקול מספר פעמים בטרם יעלה בפני בן זוגו את המושג "הסכמי ממון". אולם, לאור ניסיון החיים הידוע, נהפוך הוא הדבר ומומלץ במקרים רבים לשקול כן לערוך הסכם ממון, שיסדיר את אופן היחס וגורלם של הנכסים כגון המשותפים ואילו שנצברו טרם תחילת הקשר של שני בני הזוג.

עריכת הסכמי ממון, עשויה לחסוך לשני בני הזוג, עוגמת נפש, זמן יקר והשקעה כספית לא מבוטלת, עקב דיונים משפטיים המתנהלים בין בני זוג, שלא השכילו לעגן את זכויותיהם הממוניות בהסכם מתאים. כחלק מהסכם הממון ניתן להסדיר בסעיפיו השונים, עניינים כספיים שמטבע הדברים צצים כחלק מהליך גירושין חלילה. אם זאת ראוי להדגיש, כי הסכמי ממון אינם יכולים לשמש כצוואה, אותה יש לערוך כדין במסמך נפרד.

הסכמי ממון


הסכם ממון לאחר הנישואין
ישנה אפשרות נוספת הנוגעת להסכמי ממון, שהינה עריכתם בתוך המערכת הזוגית הממוסדת, ואף לאחר שנים רבות של קשר. עם זאת, בטרם מתחילים לגלגל רעיון זה, יש לקחת בחשבון ולבדוק האם עריכת הסכם שכזה כדאית, או שתגרום אך עלבון מהצד השני ותפגע בסופו של דבר בקשר הוותיק עד כדי פרידה חלילה. בנוסף יצוין, כי הסכם ממון אשר נערך בתוך מסגרת הנישואין, טעון אישורו של בית המשפט. לפיכך, בכל הנוגע להסכם ממון הנערך במהלך קשר ובייחוד זוגיות בשלה, מומלץ לממש את הרעיון, רק במצבים מיוחדים כגון: במקרים של בגידה של הצד השני, עיזבון שעתיד לרשת אחד מבני הזוג וכדומה.

לסיכום, הסכמי ממון הינם כאמור מהווים פתרון מומלץ להסדר זכויותיהם הכספיות של בני זוג כגון: ידועים בציבור, נשואים, או כאלה המתעתדים למסד את הקשר. אולם, כמובן שכל מקרה עומד בפני עצמו, קרי חרף העובדה כי עריכת ההסכם מהווה את דרך המלך, העדיפה, יש לבחון כל מקרה ואופיו הייחודי. על כן, במידה והנכם מתלבטים האם כדאי לערוך הסכם ממון ואילו סעיפים לשלב בו וכדומה, מומלץ להיפגש עם עו"ד מומחה אשר יבהיר ויראה לכם את התמונה בכללותה, בכדי שאתם תוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה.Google +


תגובות לכתבה
___________________
mom145
________1_1
tfoza160
claly124