מה קורה בחדר הטיפול הזוגי?


Sign220__1_זוג יושב בחדר עם מטפל. הם החליטו, או יותר נכון אחד מהם החליט, לפנות לטיפול זוגי, כי אין תקשורת ביניהם, כי הם כועסים, כי נמאס, לפעמים איבדו תקוה, לפעמים חושבים שצריך להתגרש.

זוג יושב בחדר המטפל הזוגי. העינים נעוצות במטפל, במקום שיסתכלו אחד לשני בעיניים כמו פעם, כשהתאהבו.. שתיקה מעיקה בחדר.  מישהו מחליט לדבר, בדרך כלל מי שיזם את הפגישה. נו תתחילי...נו, תגיד אתה למה באנו כי אתה החלטת שבאים לכאן. מספרים לי מה קרה, למה הגיעו דווקא עכשיו, מה היו רוצים לשנות.

הרבה זוגות מתלוננים על חוסר תקשורת. אני חושבת שמטפל זוגי טוב יודע שמאחורי טענה פשטנית זו חבויה בעייה זוגית יותר מורכבת. בני הזוג מדברים אלי, כל אחד בתורו. אני מבקשת אותם לדבר זה עם זו, מתרגלת הקשבה. מה שקורה בטיפול הזוגי בחדר אצלי ,יהווה מודל לתקשורת בונה בבית. לומדים להקשיב לשני, להיות רגע אחד בתוך לבו, להבין מה מציק לו, מדוע נפגע, מדוע כועס. אפשר להיות יותר אמפאטית לכאבו של הזולת, אם רוצים שיהיו מאפיים אלינו... אני מנסה להבין מה היה פעם, איך הכירו, מתי,מה חיבר אותם אחד לשני???

קצת נוסטלגיה, אולי קצת רומנטיקה. חיוך קטן מתגנב אליו כשהוא נזכר, עיניה מבריקות כשהיא מספרת בהתרגשות איפה הייתה הפגישה הראשונה שלהם. האווירה בחדר משתנה, הומור נכנס לחדר. משהו התרחב מעבר לעויונות ולמצוקה.הלכנו לעבר, נמשיך גם לעתיד יותר טוב. בני הזוג מתחילים להסתכל זו על זה. לעתים היא בוכה, והוא יגיש לה מים או ממחטת נייר. הוא לעתים נבוך והיא עוזרת לו לדבר בכל זאת. פתאום משוחחים, לוקחים פסק זמן מהילדים. העבודה והריצות ומדברים.

ככה זה מתחיל. פגישה ראשונה, לפעמים אפילו פגישה ראשונה עם מטפל זוגי מנוסה וחכם יכולה לעצור תהליך של גירושין וליצור פלטפורמה חדשה של דיאלוג שיביא לפתיחות והבנה.בדרך כלל דרושות עוד מספר פגישות.

 G+

תגובות לכתבה
gila123
mom145
________1_1
tfoza160
claly124