טיפול זוגי במרכז - יש סיכוי ויש תקווה

בשנים האחרונות זוגות רבים הולכים לטיפול כחלק מתהליך טבעי ומתמשך של תחזוק הזוגיות, כביטוי לרצון ולניסיון לא רק לשמרה אלא להעמיק באמצעותו את הקשר הזוגי ולהעשירו. טיפול זוגי במרכז מהווה אופציה נגישה וזמינה עבור רבים.

לטיפול ישנו חשיבות רבה במצבים שבהם חל נתק בין בני הזוג, כאשר היחסים עכורים, התקשורת ביניהם מועטה, והדברים מתנהלים שלא כשורה. לא אחת מתיחות זמנית שאינה מטופלת מתמשכת ומחריפה וגורמת לקרע.  הטיפול הזוגי מהווה מסגרת לליבון דברים. באמצעות גורם מקצועי ובנוכחותו מתנהל שיח שבו לגיטימי להעלות כל מה שמעיק ומציק. התהליך מובנה ומונחה ויש לו מטרה. במהלכו נחשפים היבטים שונים של הבעייתיות בקשר ונבחנות דרכים לשיקומו ולשיפורו.


טיפול זוגי במרכז - מקום וזמן שלכם
טיפול זוגי מצריך עבודה קשה. על מנת להפיק ממנו את המיטב, כל אחד מבני הזוג נדרש לבחון את עצמו ביושר ובאומץ ולהתוודע אל צדדים באישיותו ומרכיבים בהתנהגותו אשר ייתכן כי לפני הטיפול כלל לא היה מודע להם. הפסיכולוג או המגשר מהווה גורם חשוב ביותר. הניטרליות שלו תורמת ליכולת לשקף לבני הזוג את הדינאמיקה ביניהם, את מצבו של כל אחד מהם בתהליך הטיפולי ואת הכיוון שאליו הולך הטיפול.

טיפול זוגי במרכז מאפשר לזוגות רבים המתגוררים בו לנצל את הנגישות ואת הזמינות של מטפלים זוגיים. לא אחת הטיפול עלול להכאיב אבל הכאב מזכך ומרפא. יש מצבים שבהם כדי לרפא פצע יש לנקז ממנו, תחילה, את המוגלה.  אחריות ומחויבות הדדית של בני הזוג חיונית להגברת הסיכוי להצלחת הטיפול ליישור ההדורים, ליישוב מחלוקות ופיתרון בעיות קשות וסכסוכים מרים. דרושים רצון טוב, פתיחות, נכונות, הבנה כי לכל אחד ישנו חלק בגרימת המצב שבעטיו מגיעים לטיפול, במקום ובזמן שבו טיפול כזה הוא בבחינת עזרה ראשונה.

זוגות רבים שעוברים טיפול זוגי במרכז מצליחים לשקם את זוגיותם גם לאחר שהם חדלו להאמין זה מכבר כי שיקומה ייתכן. לעומתם יש מי שטיפול זוגי מבהיר ומחדד להם את ההכרה ואת התחושה עד כמה רבים הם הפערים ביניהם ועד כמה עמוקה היא התהום הנפערת לעיניהם ובלבבם. כך או כך טיפול זוגי עשוי להיות מועיל – אם להמשך הקשר, לחיזוקו ולשיקומו ואם ההיפך...

___________________
mom145
________1_1
tfoza160
claly124